Harry Potter a Relikvie smrti – recenze

 

Po šesti  úspěšně natočených dílech Harryho Pottera jsme se konečně dočkali sedmého a posledního dílu tohoto světoznámého filmu. Sedmý díl Harryho Pottera byl rozdělen do dvou částí. Na druhou část dílu jsme si museli poměrně dlouho počkat. Že by si paní Rowlingová potřebovala odpočinout ? Zřejmě spousta z nás zapomněla o čem byl první díl, a proto kvůli této prodlevě mezi oběma díly jsme byli donuceni podívat se na první část znovu, abychom navázali a připomněli si děj. Toto čekání se vyplatilo, neboť si myslím, že celý film byl naprosto fantastický. I když se zde vyskytují hororové pasáže, přesto je tento film určen pro mladou generaci lidí. Některé z těchto hororových pasáží mohou mladého diváka jak oslnit, tak vyděsit.

V tomto díle čekal Harryho a jeho přátele velmi těžký úkol a to zabít pána zla – Voldemorta. Klíčem k úspěchu Harryho mělo být nalezení všech sedmi relikvií smrti, do kterých Voldemort ukryl část své duše. V prvním díle měl Harry poměrně dost času na hledání relikvií smrti, ale v druhém to vzal celkem v kvapíkovém tempu. Ale jak už bylo řečeno, film nás skutečně nezklamal. Není jen o osamoceném boji Harryho Pottera proti zlu, ale je silně podpořen přátelstvím ze strany Rona a Hermiony, kteří společně s Harrym tvoří trojici statečných a „vyvolených“. Výborný dojem z filmového projevu ale kazí český dabing. V anglické verzi s českými titulky je prostě nejlepší.