Interview

Interview

Sedím v restauraci a vyčkávám na příchod herce pana Karla Fialy, který se do našich myslí nezapomenutelně zapsal postavou Limonádového Joe z Divokého západu. Čekám již poměrně dlouho, ale v kratičkém okamžiku se otevřou dveře, kam vchází starší, usměvavý pán a blíží se k mému stolu. Ze schůzky jsem byl velmi nervózní, ale jakmile jsme začali náš rozhovor, tak nervozita ze mne opadla.

Já: Jak vzpomínáte na své dětství ?

Karel Fiala: Narodil jsem se v Ostravě, kde jsem žil se svými rodiči v rodinném domku. Nejraději vzpomínám na své kamarády, se kterými jsme si hrávali na kovboje s dřevenými pistolemi za pasem.

Já: Po čem jste nejvíce ve svém dětství toužil ?

Karel Fiala: Toužil jsem po tom, stát se hercem a zahrát si roli z Divokého západu.

Já: Jak vzpomínáte na svoji nejznámější roli Limonádového Joe, která vás tolik proslavila ?

Karel Fiala: Vzpomínám na ni opravdu rád. Tato role měla být původně přidělena někomu jinému, ale nakonec jsem byl vybrán já a jsem za to režisérovi filmu Oldřichu Lipskému vděčný. Tím jsem se zviditelnil nejenom na divadelních prknech, ale i na filmovém plátně.

Já: Můžete nám přiblížit v jakých podmínkách byl tento film natáčen ?

Karel Fiala: Musím říci, že režisér si s výběrem prostředí velice dobře poradil, aby se co nejvíce přiblížil krajině Divokého západu. Většinou se natáčelo v pískovcových lomech připomínající pouště. Zbytek záběrů se pořizoval v ateliérech na Barrandově. Postavené kulisy se velmi blížily realitě a divák měl opravdu pocit, že je na Divokém západě.

Já: Můžete nám něco říct o své roli, kterou jste vytvořil ?

Karel Fiala: Moje role ve filmu byla velice kladná. Hrál jsem zde pistolníka, který popíjel jen kolalokovu limonádu, trestal zlo na Divokém západě, především pistolníky, kteří popíjeli whisky.

Já: Povídání s vámi je opravdu zajímavé, ale náš čas již vypršel. Přeji vám do dalších let mnoho filmových a divadelních úspěchů a hodně zdraví.