Maturitní ples

19. leden, to byl den, na který se bezesporu těšili všichni maturanti Gymnázia Budějovická. Přípravy samozřejmě probíhaly již několik měsíců dopředu, dalo by se říci že od začátku školního roku. Ten večer vše vyvrcholilo na maturitním plese organizovaném v pražské Lucerně.

Studenti prvních a posledních ročníků se na místo konání měli dostavit již během podvečera. Brány Paláce Lucerna na Václavském náměstí se pro rodiče, přátele školy a další studenty otevřely v pů sedmé. Od této chvíle se celý Velký sál začal rychle plnit. Přesně v sedm hodin moderátor večera slavnostně zahájil ples a o chvíli později přivítal nejen studenty, ale především ředitelku gymnázia Zdeňku Bednářovou a její zástupce. V zápětí na parket nastoupili nejmladší aktéři večera – studenti prvních ročníků, kteří byli ostužkováni. Kromě klasického předtančení  standardních tanců bylo možné shlédnout i country skupinu Klepeto. Po ní přišel na řadu nejočekávanější moment večera – nástup maturantů. Ti si s radostí užívali svou významnou chvíli. Pět tříd seřazených v zástupech vpředu s třídními profesorkami. Dívky měly překrásné šaty doplněné pěknými šperky a profesionálně vytvořenými účesy.  Pánové, taktéž oblečeni slavnostně v oblecích, je v páru doplňovali. Poté, co třídy zformovaly na parketu větší kruhy, proběhlo slavnostní šerpování, hromadný přípitek, focení, předání dárků třídním profesorkám a také sólo studentů s nimi. Po velkolepém zlatém dešti následoval odchod maturantů. Poté přišla řada i na rodiče a jejich sólo se svými maturanty, s profesory a také se svými spolužáky.

Celý večer hrál k tanci i poslechu taneční orchestr a sekce skladeb byly prokládány půlnočními překvapeními připravenými studenty – jako první se představila třída 6.D se scénkou inspirovanou tématem  objevení Ameriky. Dále svá vystoupení předvedly třídy 8.B, 4.E, 8.A a 4.F, které měly převážně taneční vystoupení připravené na známé současné hity. Soudě dle velkolepých potlesků publika provázejících každou scénku měla všechna vystoupení velký úspěch. Po představeních mohli své taneční umění opěr předvést studenti i rodiče na tanečním parketu. Krátce před půlnocí ještě vstoupila studentská kapela složená z maturantů. Poté následovala tradiční diskotéka, na které zazněly hity 80. a 90. let. Většina rodičů ples pomalu opouštěla, pro maturanty ale zábava pokračovala dál. Afterparty uspořádána v P.M. Clubu probíhala až do brzkých ranních hodin.

Tento výjimečný večer byl speciálním a jedinečným pro každého maturanta. Vše se vydařilo, studenti si patřičně užívali překrásných slavnostních chvil, na které jim dozajista zůstaly jen ty nejlepší vzpomínky.

Autor: Anna Horáčková