Popis mobilního telefonu

Minulý rok jsem dostal k Vánocům nový mobilní telefon značky Samsung Galaxy s4. Jde o velmi moderní typ mobilního telefonu. Částka při koupi tohoto telefonu činila 17 tisíc korun. Cena za mobilní telefon je zřejmě dost vysoká, ale vzhledem k funkcím, které telefon umí se není v podstatě čemu divit.

Samsung Galaxy s4 přichází zabalen v elegantní úzké krabičce, kde se kromě telefonu nachází také baterie, špuntová sluchátka, cestovní adaptér do zásuvky, který po připojení dodávaného USB kabelu vytvoří kompletní nabíječku. Na trhu můžeme sehnat dvě barevná provedení Galaxy s4. Tmavě šedé, až černé a bílé. Telefon je vyroben z kvalitního plastového materiálu. Samotný zadní kryt je velmi lehký, ale zároveň ohebný, tudíž by neměl tak snadno podlehnout poškození. Na těle telefonu můžeme spatřit nejrůznější senzory a ovládací prvky. Tento smartphone dokáže rozpoznat teplotu, vlhkost, světlo, tmu, polohu i pohyb. Na pravém boku telefonu se nachází zapínací tlačítko. Na protější straně tlačítko pro ovládání hlasitosti, micro USB konektor, vespod 3,5 milimetrová zdířka pro připojení sluchátek. Na vrchní hraně najdeme dvojici mikrofonů a senzory pro snímaní očí včetně přední kamery pro videohovory.

Klenotem celého přístroje je skvěle provedený pětipalcový full HD displej s velmi vysokým rozlišením. Povrch displeje vykazuje velmi vysokou citlivost, a tudíž zvýšenou odolnost vůči poškrábání. Smartphone ovšem také disponuje vysokou pamětí úložiště. Můžeme zde ukládat spoustu hudby, filmů, fotek a jiných souborů s vysokým objemem dat. Od předchozích modelů má tento nový telefon řadu nových aplikací. Například velmi zajímavá je aplikace S Health, která dokáže změřit příjem a výdej kalorií. A další obdivuhodnou aplikací může být třeba Watch ON, kdy se prakticky z telefonu stává ovladač pro domácí spotřebiče. Mobilní telefon disponuje především skvělým fotoaparátem. Optika umí automaticky zaostřovat a ve tmě využijete LED blesk. Mohu tedy říci, že fotky pořízené z tohoto telefonu dosahují opravdu skvělé kvality a téměř by se daly přirovnat k fotkám pořízených z profesionálních fotoaparátů.

Samsung Galaxy s4 dokazuje, že se opět nachází na vrcholu žebříčku současných super smartphonů. Mezi ostatními smartphony mu můžeme jen těžko hledat konkurenci. Prostředí, gesta a ovládání telefonu předčí naše očekávání a jsou opravdu neobvyklé a budí pozornost. Z objektivních nedostatků je potřeba zmínit slabou výdrž baterie a grafickou podobu některých ikon. Telefon se prodává za bezmála 17 tisíc korun. Pokud ale chcete aktuálně nejlépe vybavený smartphone, volba bude jednoduchá.