Popis obrázku – Letní sen

 

Snímek obrazovky 2015-08-26 v 12.18.56

 

Na Seychelách, souostroví v indickém oceánu poblíž Afriky, najdete mnoho kouzelných míst, podobných tomuto.

Této fotografii dominuje docela velký, čistý bazén, který se nachází uprostřed obrázku a táhne se přes levou polovinu až dál, nám z dohledu. Za bazénem, respektive v bazénu, vidíme ostrůvky z rozpálených kamenů a skal. U nich jsou vysázeny palmy, jejichž listy se místy skoro dotýkají hladiny průzračné vody.

Blíže k nám je možno vylézt z bazénu na dřevěnou terásku s pěti lehátky, které přímo vybízí k odpočinutí po plavání. Bazén obloukovitě vykrojuje tvar prkenné terasy, která je přizpůsobena všem potřebám. Jedna její část je příjemně zastíněná stromy za námi a druhá část je zalitá pražícím sluncem, na kterém se můžeme opalovat. V levé části terasy je bílý slunečník. Na dřevěných lehátkách s bílými matracemi leží světle modré bavlněné osušky, které jsou ještě v pravé části terasy naskládané do úhledné pyramidy na dřevěném moderním stolku. V pravém dolním rohu obrázku vidíme, že nějaká slečna (že by já?) právě opustila lehátko, na kterém nechala ležet časopis, sluneční brýle a slaměný klobouk s mašlí. Vedle lehátka stojí zajímavý lakovaný taburet s dózou a rozkvetlým květem narůžovělé lilie.

Vpravo nahoře vedou z terasy schody na horní další terásku s dalšími lehátky a spoustou slunečníků. Nad bazénem, hned vedle této terasy se nachází další důležitá část obrázku – veliký rákosový „slunečník“ stojící na několika sloupech, který míří nahoru do špičky a pod kterým je vybetonovaná zídka do tvaru kruhu. (Pod tímto slunečníkem se může nacházet třeba bar, kam jsem zašla z rozpálené dolní terásky na chladivé mojito, které usrkávám brčkem ze široké sklenice ozdobené listem máty…) Nalevo prosvítají skrz stromy bungalovy, asi jako ubytování pro hosty, a napravo je ještě jeden větší bungalov. Všechny mají rákosové střechy.

Nad vším tím vidíme v dálce pás bující zdravé zelené vegetace a úplně nahoře je zářivě modrá obloha skoro bez mráčků.

Místo z této fotografie je opravdu nádherné! Vyzařuje z něj klid, slunce, pohoda, teplo, krásný voňavý vzduch… Když se na tento obrázek podívám, připadá mi, že to je ideální místo na strávení letní dovolené! (Měli jste jet se mnou…)

Autor: Julie Krulišová