Sen o lidské nesmrtelnosti

Jaké by to bylo, kdyby existovala nesmrtelnost, kdybychom měli k dispozici kouzelný lektvar po jehož vypití bychom se stali nesmrtelnými? Moc lidí se nezajímá o to, co se odehrávalo před jejich životem, za to spousta z nich by rádo vědělo, co nastane až umřeme. Mnoho lidí se smrti bojí, protože neví co od ní očekávat. Třeba jednou nesmrtelnost opravdu bude existovat. To se my už ale nejspíše nedozvíme. Někteří o ní s ní a někteří se jí jen vysmívají. Ale jaké by to bylo kdyby jste měli šanci být nesmrtelní? Většina si to představuje jen jako takovou pohádku. Jako skoro vše má nesmrtelnost jak své výhody, tak i nevýhody. Samozřejmě že představa být navždy krásný a mladý by se líbila asi mnohým. Nemuseli bychom se bát, že v životě něco nestihneme a poznali bychom spousty nových lidí. Na druhou stranu si myslím, že život je dostatečně dlouhý na to, abychom ho prožili naplno. Jak by se vám líbila představa, že žijete mnohem déle než ostatní? Představte sei, že se do někoho zamilujete, máte s ním děti a pak musíte koukat na to jak umírají. A takhle by to bylo stále dokola. Mě už děsí jen ta představa, že bychom nepřežili nejen své děti, ale také vnoučata, pravnoučata, prapravnoučata. Navíc už v dnešní době je mnoho situací a věcí, co nás nudí. Myslíte si, že nesmrtelný život by nás nenudil? Určitě nudil, ze začátku možná ne, ale později stoprocentně. Když pomyslím na to, co všechno bych musela prožít, tak si uvědomuji, že jsem ráda za život, jaký mám.