Porod doma nebo v porodnici?

Dovolit homosexuálům adoptovat si děti? Měl by být povolen trest smrti? Co eutanazie, není v některých případech lepší? Měly by se zakázat potraty? Jsou lepší porody doma nebo v porodnici? Tyto a mnoho dalších otázek se řeší pořád dokola, vzniká o nich spousta článků, vyjednává o tom vláda, dělají se demonstrace… Ale ať už se něco změní, povolí, zakáže, upraví, nikdy to podle mě nebude bez chyby a úplně morálně správné.

Pro všechno vždycky existuje pro a proti. Všechno má své výhody i nevýhody, rub a líc, plus i mínus, vše je pro něco zlé, pro něco dobré. Já osobně jsem lehce ovlivnitelná, hlavně co se týče věcí, o kterých toho moc nevím. Když jde o potraty, tresty smrti nebo adopci dětí homosexuály, mává to se mnou neustále.

Stejně jako problematika porodů. Ze všech stran slyším protichůdné názory a všechny mi připadají správné. Osobně bych asi byla vystresovaná ze všech problémů, které mohou při porodu vzniknout v domácím prostředí bez lékařského dohledu, a tak bych asi zvolila neútulný nemocniční sál. I když některé porodnice nabízejí lepší komfort, než vám leckdy nabídne manžel doma.
Stejně je ale nejdůležitější spokojenost a pohoda rodičky. Nechala bych to asi na nich, jsou to přece svéprávné osoby, které si o svém životě rozhodují samy a pokud některé ženy chtějí rodit doma, nebránila bych jim.

Ať už ale rodí žena doma nebo v porodnici, sama, s porodní bábou nebo tlupou doktorů, mnohem důležitější je stejně to, co se děje potom. Ať si někdo klidně rodí v koruně stromu hlavou dolů v santaclausovském oblečku, hlavní je, když se ke svému devítiměsíčnímu výtvoru bude chovat dobře. Protože pro dítě není nic důležitějšího než dobrá výchova, mateřská láska, pomocná ruka. A to nikdo zvenku, ani naše skvělé porodnice rozhodně neovlivní. Bohužel.