Bouře

Na nebi se setmělo. Celou oblohy pokryly velké tmavé mraky. Vzduch je velmi těžký a je v něm cítit elektřina. Všude panuje bezvětří, že se nehne ani lísteček na stromě. Vše je napjaté.Mraky se rychle blíží i ke mě. Jsou stále větší. Na obzoru mohu vidět les, který vypadá jakoby v mlze. Tam už bouřka propuká v celé své kráse. Vidím jak občas vyšlehne blesk a protne kus oblohy. Uslyším hlasité zahřmění. Bouře už se blíží.
Náhle začne pršet i nade mnou. Z nebe se spouští provazce ledového deště. Kapky pleskají o chodník a vytváří louže. Najednou se hrozně ochladí a mě začíná být zima. Hromy burácí. A blesky se objevují stále častěji. Jsem ráda, že se mohu schovat do vchodu nejbližšího paneláku. Setmělo se, přestože je ještě odpoledne. Na vteřinu vše ozáří bíle světlo. Zablesklo se nedaleko ode mne. Hrom se ozve nad mou hlavou. Déšť bubnuje do chodníku.
Chvíli jen tak pozoruji bouřku, která stejně jak rychle přišla tak rychle odchází. Déšť pomalu ustává. Vidím, že i blesky už jsou daleko. Hřmění téměř neslyším. Na zemi leží plno velkých louží. Ptáci pomalu zase začínají zpívat.
Vzduch je vlhký a svěží. Taková bouřka je občas potřeba!