Vegetariánství – ano či ne?

V poslední době se hodně lidí snaží zajímat o zdravý životní styl. A ze spousty lidí se stávají vegetariáni. Jak je to možné? Vždyť člověk jedl maso už od pravěku. Je plno důvodů proč se stát vegetariánem a plno proč je jím nestát.

Podle mého názoru je úplné odmítání masa škodlivé. Pokud je žena těhotná tak by maso jíst měla, protože jejímu dítěti by se nemusela například správně vyvinout nervová soustava. Maso obsahuje hodně bílkovin a bílkoviny jsou nezbytná stavební látka. Proto si také myslím, že děti a dospívají by maso také měli jíst, protože se jejich tělo neustále vyvíjí. Už přece v pravěku pravěcí lidé lovili zvířata a jedli je.Pokud člověk maso nejí, měl by jíst hodně luštěnin a zeleniny, která obsahuje bílkoviny. To se hodně lidem nelíbí, protože jim zelenina nechutná.

Záleží také na tom jak se k vegetariánství staví  rodiče. Pokud jsou vegetariáni tak nejspíše jejich děti budou také, protože nebudou zvyklé jíst maso.

Asi nejčastějším důvodem odmítání masa jsou morální zásady. Já osobně zvířata miluji. Ale vegetariánem bych se nestala. Ale některé maso nejím. Nedokáži třeba sníst králíka, protože jsem viděla jak se zabíjí a připadá mi to morbidní, protože mám králíky ráda. Také bych nesnědla koňské maso. Ale ostatních druhů masa bych se asi nedokázala vzdát. Proč? Pravděpodobně je to o zvyku. Navíc si myslím, že moje tělo maso potřebuje. Ale na druhou stranu aspoň jeden den v týdnu se snažím maso vynechat.

Někdo se může stát vegetariánem třeba kvůli svému zdravotnímu stavu. Pokud člověk přijímá všechny potřebné látky může být vegetariánství velmi zdravé. Především se tak detoxikuje organizmus.

Na druhou stranu si myslím, že i rostliny jsou živé. Když vegetariánům vadí zabíjení zvířat proč jim nevadí zabíjet rostliny? Samozřejmě, že rostli na nedokáže pohybovat z místa na místo nebo vydávat nějaké zvuky,ale nemyslete si, že nic necítí, je přece taky živá.