Elf

Mojí neoblíbenější bájnou bytostí je elf. Pokud byste neměli vůbec představu kdo takový elf je doporučuji se podívat třeba na film Pán Prstenů, kde je elf Legolas a nebo číst dál. Elfové jsou různí mohou to být malí skřítci, ale i bytosti o trošku větší než člověk. Ráda bych psala o ,, vyšších elfech“.
Elf je dlouhověká krásná bytost. Názor na jejich dlouhověkost se liší. Někteří si myslí, že žijí tisíce let a někteří, že věčně. Elfové mají štíhlou a vysokou postavu. Jejich oči jsou velké a hluboké jako studně, ve kterých se skrývá moudrost. Můžou mít různé barvy, ale nejčastější je asi zelená nebo modrá. Nosík mají malý a rty plné a rudé jako krev. Jejich zvláštností jsou špičaté uši, které jim vyčuhují z dlouhých a hustých vlasů. Vlasy některých elfů jsou spletené do nejrůznějších účesů. Elfové nosí dlouhé zdobené tuniky a upnuté kalhoty a nebo zbroj, když jdou do bitvy.
Elfové jsou velmi elegantní a ušlechtilí. Žijí v symbióze s přírodou, která pro ně představuje všechno. Většina elfů je mlčenlivá. Elfové jsou skvělí bojovníci. Nejčastěji používají luk, protože mají zrak jako rys. Hodně elfů také ovládá magii. Elfové jsou věrní. Jsou to skvělí umělci.
Nechtějte si však elfy znepřátelit. Dokážou být také krutí, necitelní a sobečtí. Pomsta od elfů by vás nejspíš stála život.
Pokud se však k elfům chováte uctivě jsou to skvělí společníci a přátelé.