Návštěva výstavy – reportáž

Před pár týdny jsem s mojí mamkou a mladší sestřenicí navštávila Film Legends Museum. Konala se zde výstava unikátních soch, figurek a replik z legendárních a slavných hollywoodských filmů.  Hlavními tematickými okruhy byly sci-fi, fantasy, akční filmy, komiksy a pohádky. Film Legends Museum je první svého druhu v Evropě. Tato výstava se konala na Praze 9 v ulici Žižkovu 5. Tato expozice je stálá, a tak ji můžete i vy navštívit každý den od jedné do sedmi večer, kromě pondělí a pátku. V muzeu jsme mohli obdivovat exponáty z filmů jako je Avatar, Iron Man, Vetřelec, Predátor, Avengers, Batman, E.T. mimozemšťan, Underworld, Star Wars, Real Steel, Indiana Jones a mnohých dalších. Samozřejmě zde nechyběli ani komiksoví hrdinové a pohádkové postavy. K nelezení zde byla i tématic expozice animovaných postaviček Disney. Zárověň jsme se mohli dozvědět perličky z hollywoodských filmů těch nejznámějších filmových tvůrců jako je například James Cameron, Ridley Scott či Steven Spielberg. Na konci prohlídky jsme si zde mohly zakoupit některé z více než třista exponátů či další filmové a komiksové suvenýry. Pro děti byl k dispozici i dětský koutek či facepainting. Z celé výstavy jsem odcházela se smíšenými pocity. Na jednu stranu si myslím, že tuto výstavu opravdu ocení filmoví fanoušci či děti, které, tato výstava určitě nadchne. Na druhou stranu jsem od toho očekávala mnohem více. Mohlo zde být aspoň promítání nějakého krátkého filmu. Celkově jsem si představovala, že celá výstava bude daleko větší a o to bude také déle trvat. Co ale oceňuji je to, že fotografování je povoleno v celém muzeu.