Můj děda

Můj děda patří mezi moje nejoblíbenější členy rodiny. Už od malička spolu máme hezký a kamarádský vztah. Pamatuji si, že když jsem byla malá tak jsme s dědou chodili na dlouhé procházky a když jsem už nemohla tak mě vzal na záda. Taky si pamatuji, že mi četl hodně pohádek.
Dědovi je už přes sedmdesát let, ale přesto je docela fit. Má středně vysokou a hubenou postavu. Má krátké šedé vlasy protkané stříbrnými nitkami.
Jeho obličej mu už zdobí nějaké ty vrásky,ale v jeho zelenohnědých očích se zračí inteligence a zkušenosti.
Na čtení nosí děda obvykle kulaté brýle. Snad nikdy jsem dědu neviděla v tričku. Vždy nosí košile. Mezi jeho nejoblíbenější košile patří modrá kostkovaná a nebo zelená. Obě dostal od babičky.
Můj děda je velmi chytrý a zručný. Dřív pracoval ve firmě, která vyráběla součástky do automobilů a rád na svou práci vzpomíná. Je velmi pracovitý a nedokáže moc dlouho sedět jen tak s rukama v klíně. Mezi jeho oblíbené záliby patří luštěná křížovek. Je v tom velmi dobrý. Také spolu často chodíme do přírody nebo jezdíme na kole. Děda je otužilý a tak se rád koupe i ve velmi studené vodě v rybníce. Samozřejmě je dobrý plavec. Když jsem byla malá, tak mě naučil plavat i jezdit na kole či bruslích.
Děda je starostlivý někdy až příliš. Občas se dokáže rychle naštvat například, když vidí nějaké špatné zprávy v televizi. Také si myslím, že by měl kouřit méně cigaret.
I přes všechno mám svého dědečka moc ráda a nikdy bych ho nevyměnila.