Harry Potter

Harry Potter patří mezi mé nejoblíbenější hrdiny. Hlavně, protože že jsem s ním téměř celé dětství vyrůstala. Vždy jsem se těšila na nový díl a byla jsem velmi zvědavá co v něm bude.
Na úvod by asi bylo dobré říct, že Harry Potter je čaroděj, který studuje na kouzelnické škole v Bradavicích.
Harry je spíše menší a hubené postavy. Jeho vlasy jsou černé jako uhel a jsou téměř vždy rozcuchané. Na čele se mu skví malá červená jizva ve tvaru blesku. Když byl malý, pokoušel se ho zabít černokněžník Voldemort to se mu však nepovedlo. Voldemort kvůli Harrymu ztratil svou kouzelnou moc a Harry se tak stal velmi slavným, protože jediný přežil smrtící kletbu. Harryho oči jsou zelené a zračí se v nich inteligence, ale občas i smutek ze ztráty rodičů, které zabil lord Voldemort. Nos má rovný a rty úzké.
Harry si obléká pohodlné oblečení.
Jednou z vlastností, které na Harrym obdivuji je jeho statečnost. Dále pak je to pak obětavost, pro své přátele by udělal téměř vše. Harry je velmi skromný, někdy až příliš. Nechybí mu ani přirozená moudrost. Myslím, ale že mezi jeho špatné vlastnosti patří to, že se neučí nebo, že neustále porušuje školní řád. Také dokáže být občas trochu vznětlivý.
O Harrym Potterovi se můžete dočíst ve stejnojmenné knize a nebo kouknout na film. Harryho jsem si velmi oblíbila, a když mám čas tak si jeho příběhy čtu pořád dokola.