Jaká by měla být zdravotní sestra

Každý z nás občas musí jít k doktorovi. A určitě každému z nás někdy zdravotní sestra brala krev, měřila tlak či nás vážila. Ne, každý se však na práci zdravotní sestry hodí. Já osobně bych ji dělat nemohla, protože nesnáším pohled na krev a celkově si myslím, že by to pro mě nebyla dobrá práce.
A jaká vlastně by měla být zdravotní sestřička?
Pokusím se charakterizovat takovou ideální zdravotní sestřičku podle mého názoru.

Myslím si, že vzhled není důležitý. Je jedno jestli bude štíhlá nebo silnější postavy. A také nezáleží na tom jestli má blonďaté nebo tmavé vlasy. Rozhodně by, ale měla dbát na to aby byla vždy upravená a čistotná.

Nejdůležitější je její povaha a zkušenosti. Zdravotní sestra musí mít maturitu i vysokou školu. Hlavně by, ale měla mít nějakou praxi. Ať už získanou v škole a nebo někde v nějakém zdravotnickém zařízení. Důležité je, aby měla kladný vztah k lidem a byla na ně milá. Pro někoho to může být velmi stresující chodit k doktorovi a tak by vás měla podpořit aspoň úsměvem a nebo milým slovem. Rozhodně by se neměla ostýchat lidí. A také by neměla být zlomyslná nebo nepříjemná. Na druhou stranu by neměla být až moc falešně milá. Prostě tak akorát přirozeně.
Měla by být komunikativní a ráda si povídat. A samozřejmě by měla být chytrá a empatická.

Tohle je můj názor na ideální vlastnosti zdravotní sestřičky.