Poruchy příjmu potravy

Kdo by nechtěl být krásný vysoký a hlavně dokonale štíhlý? Mezi nejhorší období pro dívky jistě patří puberta. Nejen, že se jim kazí pleť a čeká je spoustu dalších proměn, ale také se jim mění postava. Začínají jim růst prsa a zaoblovat se boky a zadek. A to může být pro některé dívky nepříjemné. Snaží se držet různé diety a cvičit. Většina z nich se potom dokáže přijmou taková jaké je, ale jsou i výjimky. Většinou to začíná nějakou nevinnou dietou. A potom, když se ta dívka podívá na váhu a vidí, že zhubla dvě kila tak je velmi šťastná. Přestane už konečně hubnout? Kdepak. Nyní právě vidí, že to jde. Jde nějak se přiblížit tomu vychrtlému ideálu krásy. Těm modelkám v časopisech. Málo kdo ví, že si nechávají odoperovat žebra, aby měly vosí pas nebo si do sebe dobrovolně nasadí tasemnici!
Tyto dívky, které začnou trpět anorexií můžou také dost často přejít i na bulimii. Nestačí jim rychlost jakou hubnou a připadají si tlusté, proto i to málo, které snědí vyzvrací. Je tohle normální? Myslím si, že je to strašné. Vždyť jde o život!
Podle mého názoru je na každém člověku něco hezkého ať má jakoukoliv postavu.
I já jsem měla v pubertě malý mindrák ze své postavy,ale rozhodně bych se nedokázala vzdát jídla.
Je mi jasné, že kdybych tohle řekla, někomu kdo má problémy s váhou tak mi řekne, že se mi to lehko říká, že jsem hubená. Jsem se sebou spokojená? Jde to těžko posoudit. Já si myslím, že je pro mne moje váha ideální,ale občas slyším od svých spolužáků, že prý jsem moc hubená a také mi to není příjemné.
Je důležité najít si na sobě něco co se vám líbí. Je důležité mít rád sám sebe a brát se takový jací jste.