Přestává žákům záležet na jejich známkách?

Dnešní doba se neustále modernizuje. Existují kalkulačky, které vám spočítají téměř vše, existují opravy pravopisu na počítačích a na ,, gůglu“ je možné dohledat kdejakou informaci. A proto jsou dnešní děti líné hledat informace v knihách, ale také se učit.
Je možné, že jim přestává záležet na jejich známkách? Dříve plno rodičů děti za špatné známky bili. Což si myslím, že není zrovna správný přístup. Dnes, ale hodně rodičů mávne nad vysvědčením rukou.
Myslím si, že by měli rodiče své děti více přimět k učení. Moje kamarádka se například učí a u toho má zapnutý facebook. Já bych se takto učit nemohla. Mě ruší jen, když je počítač zapnutý a učit se z něj mi dělá problémy. Na druhou stranu bych si nedokázala představit jak bych psala nějaký referát bez internetu.
Pamatuji se, že když jsem byla já malá tak pro mě bylo špatné, když jsme za základní škole dostala trojku. Dneska jsou rodiče rádi, když jejich děti mají i čtyřky. Hlavně, že postoupili do dalšího ročníku. Pro ty žáky to není žádná motivace. Zase na druhou stranu přehnaná starost o dobré známky je také špatná.
Jsou opravdu známky ve škole tak důležité? Samozřejmě, že škola není vše,ale úplně ji vypouštět také není dobré.
Myslím si, že rodiče by měli mít zájem o své děti a o jejich známky ve škole,ale rozhodně by to neměli přehánět.