Jak nás ovlivnily mobilní telefony

Zamysleme se nad aktuálním tématem, kterým jsou mobilní telefony. V dnešní době má mobilní telefon téměř každý. Dokážete si představit život bez mobilního telefonu? Dokážete si bez mobilního telefonu představit týden?
Já myslím, že bych to zvládla. Neříkám však, že by to bylo jednoduché. Pamatuji si doby, kdy mobilní telefony ještě neexistovaly. A víte co? Taky jsem žila.
Pamatuji si, že můj první telefon mi dal můj strýc. Byl samozřejmě tlačítkový a měl modré podsvícení a já byla nadšená.
Avšak mobilní telefony se neustále zdokonalovaly a nyní mám ,, chytrý“ telefon, který má spoustu aplikací. Myslím, si že pokud používáme mobilní telefon v rozumné míře, může být užitečný. Pomocí mobilních telefonů můžeme nejen volat a psát zprávy, ale také fotit, surfovat na internetu, počítat a používat další různé aplikace, které nám usnadní život.
Proč jsou mobilní telefony špatné? Neustále se diskutuje o jejich vlivu na zdraví člověka. Bylo vědecky dokázáno, že časté koukání do mobilu kazí zrak. Neustálé kontrolování mobilního telefonu odvádí naší pozornost od důležitějších věcí.
Když byl mobilní telefon vynalezen, měl zlepšit komunikaci mezi lidmi. Zlepšila se komunikace mezi lidmi? Podle mého názoru se zlepšila komunikace s lidmi, které nevídáme každý den na druhou stranu se,ale zhoršila, protože spolu lidé nejdou ven, aby si promluvili,ale radši píší zprávy na mobilním telefonu.
Lidé by si měli uvědomit jak moc jsou pro ně jejich mobilní telefony důležité. Když vidím malé děti, které se nezabaví jinak než mobilním telefonem, jsem překvapena. Já v jejich věku neměla o existenci mobilů ani ponětí.
Doba se však mění. Myslím, že nás všechny mobilní telefony nějak ovlivnily. Nejvíce mobily ovlivnily mladou generaci, která si bez nich nedokáže představit život.
Neříkám, že je mobilní telefon špatná věc,ale čeho je moc to škodí.